Ne vem točno, iz kakšnega razloga sem se odločila, da bom preverila malce bolj podrobno statistiko, ki jo ima kemoterapija pri ozdravitvi. Pogosto se pogovarjajmo o tem, koliko odstotkov bolnikov se pozdravi in koliko ne. Vedno slišim le to, da je odstotek ozdravitve več kot petdesetodstoten, nikoli pa zares ne grem preverit tega.
Nenadoma sem se enostavno odločiva, da želim na lastne oči preveriti, kako uspešna je kemoterapija v resnici. Vpisala sem v iskalnik statistika za bolezen rak po svetu in našla stran, kjer je zelo pregledno opisano točno, koliko je zbolelih za katero vrsto raka in koliko je bilo ozdravljenih. Sprav sem mislila, da je bilo moje raziskovanje zaključeno, potem sem pa ugotovila, da je bila statistika narejena le za Ameriko. Nekaj časa sem še iskala po spletu, kje bi lahko našla bolj pregleden seznam, ampak ga nisem našla. Je bil pa po svoje že dovolj dober tudi podatek iz Amerike, kjer je bilo razvidno, da je ozdravitev skoraj sedemdesetodstotna.
Za prvo silo je bil tudi ta odstotek dovolj dober, da sem videla, da je več kot očitno kar res, da je kemoterapija uspešna v več kot petdesetih odstotkih. Oziroma ozdravitev od raka. Glede na to, da obstaja danes več metod, s katerimi se rak pozdravi. Ampak mislim, da je kemoterapija še vedno tista, ki se največkrat uporablja.
Sedaj imam končno en malce bolj oprijemljiv in preverjen podatek, ki mi bo zelo prav prišel. Preverila sem še, ali bi bil kje kakšen bolj podroben podatek za cel svet, ampak ga v tako kratkem času nisem našla. Vsaj ne, da bi bil tako pregleden kakor ta za Ameriko. Malce me vseeno skrbi, da je celoten odstotek precej nižji, saj mi moja logika vseeno pravi, da je Amerika med bolj naprednimi pri zdravljenju raka in se zato lahko njihova statistika glede uspešnosti, ki jo ima kemoterapija precej, razlikuje v primerjavi z drugimi državami.