Poroka so sanje sleherne ženske. Gre za tradicijo, ki je resnično zelo stara. Ni čudno, da je v zgodovini nastalo ogromno domiselnih običajev, povezanih s poroko. Vraže in običaji, ki so povezani s slednjo, so resnično zelo stari. Julij pogosto označujejo kot mesec, primeren za poroke, če je poroka zelo razkošna, pa je možnost, da bo prišlo do ločitve, toliko večja. Vse to je del vraž, ki so nastale ob porokah.
Načrtovanje poroke se začne kmalu po zaroki, ki pomeni uradno namero, da se par namerava poročiti. Marsikatera ženska bi rada bila na mestu kakšne zaročenke, vendar je obdobje, ki sledi zaroki lahko resnično polno stresa in takšnih in drugačnih obremenitev, ki spremljajo organizacijo poroke. Sploh za ženske, ki so že po naravi usmerjene k podrobnostim in želijo doreči vsak najmanjši detajl oziroma podrobnost. Napetost naraste še posebej v primeru, da bo poroka organizirana v tujini. Da bi poroka minila kar se da brez stresa oziroma da bi slednjega zmanjšali na minimum, vam priporočamo, da se za organizacijo poroke obrnete na podjetje, ki se ukvarja s tem in ne nalagate tega bremena nase.
V Sloveniji imamo običaj, da mečemo riž in šopek. Mladoporočenca si izmenjata poročna prstana, nevesta je oblečena v belo obleko in zastrta s tančico. Prstan se nosi na četrtem prstu, običajno je tudi zvonjenje cerkvenih zvonov. Vozniki v avtomobilih hupajo. Nevesto nesemo čez prag. Seveda pa v vsaki državi oziroma pri vsakem narodu veljajo njihovi poročni običaji. Vsaka kultura ima svojo specifiko. Za Slovenijo je značilno tudi, da so se na različnih geografskih območjih razvili različni običaji ob porokah Ste vedeli, zakaj se poročni prstani nosijo na prstancu? Iz starega verovanja izhaja, da se prav iz prstanca steka kri iz vene v srce. Povezava med srcem in prstancem je torej očitna in zelo prikladna za nekaj takega, kot je poroka.